تبلیغات
هرچی دلت می خواد بیا تو(عكس فیلم داستان دوستی عشق بازی ورزش خبر فوتبال دختر پسر زن مرد حیوان شب روز و ... ) - معرفی افشین قطبی در پایگاه اینترنتی AFC
معرفی افشین قطبی در پایگاه اینترنتی AFC

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا دربخش «دو خط ازمربیان» سرمربی تیم ملی ایران را معرفی کرد.

دربخش فارسی پایگاه اینترنتی کنفدراسیون فوتبال آسیا، درباره سرمربی تیم ملی ایران نوشت: سیدافشین قطبی در نوزدهم بهمن 1342 در شیراز به دنیا آمد. او در زمان تحصیل در دانشگاه یو سی ال ای لس آنجلس بازیکن این تیم بود.

 این پایگاه افزود: افشین قطبی در بازی‌های جام جهانی 1998 مشاور سرمربی تیم ملی آمریکا بود که با ایران در یک گروه قرار داشت و از سال 2001 همراه با گاس هیدینگ سرمربی تیم ملی کره جنوبی برای آماده کردن تیم این کشور برای جام جهانی 2002 ویدئو آنالیزور و دستیار هیدینگ شد.

در بخش دیگری از این نوشته آمده است: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعداز جام جهانی به باشگاه سوان سامسونگ پیوست و سال 2006 در جمع دستیاران ادووکات مربی کره جنوبی قرار گرفت و یک سال بعد وقتی پیم وربیک مربی کره جنوبی شد او سمت کمک مربیگری تیم را برعهده گرفت.

این مقاله افزوده است: قطبی در سال 1388 برای هدایت تیم فوتبال پرسپولیس تهران به ایران بازگشت و توانست در نخستین سال حضورش در فوتبال ایران، پرسپولیس را به مقام قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران برساند.

AFC همچنین نوشته است: افشین قطبی اردیبهشت امسال سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شدو در 3بازی باقیمانده انتخابی جام جهانی نتوانست ایران را به آفریقای جنوبی برساند و قرارشد مربی ایران تا پایان جام ملت های آسیا بماند و پس از آن به طور داوطلبانه از سمت خود کناره گیری کند.

سیدافشین قطبی به عنوان مربی با باشگاه شیمیزو اس پالس ژاپن قرارداد امضاکرده است و بعد از جام ملت ها کارش را در جی لیگ ژاپن آغاز خواهد کرد.
 

جدید