تبلیغات
هرچی دلت می خواد بیا تو(عكس فیلم داستان دوستی عشق بازی ورزش خبر فوتبال دختر پسر زن مرد حیوان شب روز و ... ) - ورود ناوگروه نیروی دریایی سپاه به سواحل قطر
ورود ناوگروه نیروی دریایی سپاه به سواحل قطر

با استقبال سفیر ایران و معاون فرماندهی ناوگان دریایی قطر، ناو گروه رزمی سپاه پاسداران به فرماندهی ناوسالار محمد شیاری وارد دوحه شد.

ناوگروه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل سه فروند شناور رزمی بنامهای ناوچه شهید سهرابی، ناوچه شهید دارا و ناوچه شهید مهدوی و دو فروند شناور پشتیبانی بنام های ناصر 111 و ناصر 112 دیروز سه شنبه وارد بندر دوحه شدند.

عبدالله سهرابی سفیر ایران در قطر و سرتیپ زیاد عبدالرحمن السلیطی جانشین فرماندهی ناوگان دریایی نیروی دریایی امیری قطر به همراه سرتیپ پاسدار ماشاء الله پورشه وابسته نظامی سفارت ایران با حضور در بندر دوحه از ناوگروه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استقبال كردند و با ناوسالار پاسدار محمود شیاری فرمانده ناوگروه و سردار پاسدار علیرضا ناصری مسئول هیات نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو كردند.

سرتیپ زیاد عبدالرحمن السلیطی معاون فرماندهی ناوگان دریایی نیروی دریایی امیری قطر با حضور در عرضه شناورهای رزمی این ناوگان به فرماندهان و پرسنل این ناگروه خوش آمد گفت و خاطرنشان كرد: قطر میهن دوم شماست و ما ورود شما را به دولت مسلمان و همسایه تان خیرمقدم و خوشامد می گوئیم و امیدواریم اقامت خوبی در قطر داشته باشید.


معاون فرماندهی ناوگان دریایی نیروی دریایی امیری قطر همچنین سفر ناوگروه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به قطر را در راستای توسعه تعاملات و رفت و آمدهای دوستانه بین نیروهای مسلح و دفاعی دو كشور عنوان كرد و ابراز امیدواری كرد كه در آینده شاهد تقویت و گسترش همكاریهای دفاعی فیمابین دو كشور دوست و همسایه باشیم.

ناوسالار پاسدار محمود شیاری فرمانده ناوگروه رزمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشكر از دعوت نیروهای مسلح قطر از این ناوگروه برای سفر از قطر و استقبال گرم ایشان خاطر نشان كرد : خوشبختانه روابط دو كشور در همه عرصه ها روندی روبرشد را طی می كند. ناوسالار پاسدار شیاری ابراز امیدواری كرد كه روند تعاملات و رفت و آمدها و همكاریهای دفاعی بین دو كشور در بخشهای مختلف بویژه بین نیروهای دریایی دو كشور همسایه بیش از پیش گسترش یابد.

عبدالله سهرابی سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز بر روی عرشه ناوگروه ایرانی ضمن خیرمقدم به ناوگروه رزمی سپاه پاسداران خاطرنشان كرد: ورود این ناوگروه به بندر دوحه یك روز پس از سفر شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر دولت قطر به تهران و ملاقاتهای بسیار خود ایشان با مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری اسلامی ایران را به فال نیك می گیریم.

سفیر ایران افزود : همانطور كه فرماندهی معظم كل قوا و مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در دیدار روز گذشته با امیر قطر تاكید كردند امنیت و ثبات منطقه حساس و راهبردی خلیج فارس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مسئولیت خطیر حفظ و تقویت مبانی ثبات و امنیت در منطقه نیز بر عهده كشورهای منطقه است .

سفیر ایران با اشاره به روند خوب تعاملات و همكاریهای دفاعی بین تهران و دوحه خاطرنشان كرد: در خلال كمتر از یك سال گذشته شاهد نخستین سفر رئیس ستاد نیروهای مسلح قطر به ایران و متعاقبا سفر وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به دوحه بودیم كه در نهایت منجر به امضای تفاهمنامه همكاری دفاعی بین دو كشور شد.

سهرابی افزود: سفر دو ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته و سفر كنونی ناوگروه رزمی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دوحه در راستای اجرایی شدن بندهای آن تفاهمنامه همكاری دفاعی است و این ناوگروه در خلال سفر سه روزه خود به قطر از مراكز نظامی و آموزش نیروی دریایی امیری قطر بازدید و با كارشناسان نظامی قطر پیرامون علایق و زمینه های افزایش تعاملات و همكاریهای دفاعی و نظامی بحث و تبادل نظر خواهند كرد.


جدید